Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi tələbələrin gözü ilə
“Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi tələbələrin gözü ilə” layihəsi çərçivəsində Azərbaycan Texniki Universitetində (AzTU) təhsil alan məcburi köçkün tələbələrlə görüş keçirilib.
AzTU-nun ictimaiyyətlə əlaqələr departamentindən AZƏRTAC-a bildirilib ki, tədbiri açan AzTU-nun prorektoru, professor İsa Xəlilov Azərbaycan dövlətinin məcburi köçkünlərin problemlərinin həlli istiqamətində gördüyü işlərdən danışıb. Prorektor qeyd edib ki, ulu öndər Heydər Əliyev tərəfindən əsası qoyulan bu humanist siyasət Prezident İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir. Professor İsa Xəlilov çıxışında Ermənistanın təcavüzkar siyasətinin ölkəmiz və xalqımız üçün ağır nəticələrinə diqqət çəkərək gəncləri hər zaman ayıq-sayıq olmağa, düşmənə qarşı dövlətimiz ətrafında sıx birləşməyə çağırıb.
Azərbaycan Qaçqın və Məcburi Köçkün Gənclər Təşkilatının ekspertləri Şahin Qədirov və Ülkər Məhərrəmova Ermənistanın işğalçı, məkrli siyasətindən danışıblar.
Görüşdə Ermənistan-Azərbaycan Dağlıq Qarabağ münaqişəsi ilə bağlı müzakirə təşkil olunub və tələbələrin münaqişə, onun həllinə dair fikirləri öyrənilib.
Palitra  2019.- 17 may.- S.11.