Cədvəldə Naxçıvan qız məktəbi üzrə xəzinədən 1300, şəhər ic¬ma¬sın¬dan 570, şagirdlərin ödəniş haqqından 210, digər mənbələrdən 466, ke¬çənilki hesabdan 100 rubl qalıq əsasında saxlandığı qeyd olunur. Mü¬vafiq ola¬raq İrəvan qız məktəbi xəzinədən 1320, şəhər icmasından 100, ödəniş haq¬qından 217, digər mənbələrdən-yoxdur, keçənilki hesabdan 100 qalıq əsa¬sında fəaliyyət göstərmişdir.
Qeyd edək ki, Naxçıvan rus-tatar qız məktəbi üçün binanın inşasına aid bir sənəd xüsusi əhəmiyyətə malikdir. Bu sənədin tarixin yaddaşına düş¬məsi Naxçıvan rus-Azərbaycan qız ikisinifli məktəbinə bina tikilməsi işinə şəhər ziyalıları və əsilzadələrini düşündürən, narahat edən, onları səfər¬bər edən məsələ kimi baxmağa və bu hadisəyə iftixaredici, qürurduyucu bir məsələ kimi yanaşmağa təhrik edir. Bu cəhəti də nəzərə çatdıraq ki, tədris müəssisəsi üçün binanın inşa edilməsi üçün ilk təşəbbüs hələ 1907-ci ildə olmuşdur. Bu ildən şəhərin əsilzadə və ziyalıları səfərbər olub tədris müəssisəsinin binasının tikilməsinə əhəmiyyətli səviyyədə vəsait toplaya bilmişdilər. Həmin vəsaitin toplanmasında iştirak edənlərin adları aşağıdakı siyahıda göstərilən şəxslərdən ibarətdir: