Yarandıqları illər ərzində bu bələdiyyələr
uğurlu formalaşma və təkamül mərhələləri
keçib, adamların etimadını əməli fəaliyyətləri
ilə doğrultmağa çalışıblar.
Boradigah bələdiyyəsi özünü bacarıqlı idarəetmə qurumu kimi tanıda bilib. Tərkibi ictimai fəal və zirək adamlardan ibarətdir. Ərazidə abadlıq-quruculuq işlərinin davamlı səciyyə daşıması həm də bələdiyyənin xidməti sayılmalıdır. Son vaxtlarda yüzlərlə metr qəsəbədaxili yolun təmiri, suaparıcı kanalizasiya xətlərinin təmizlənməsi, məişət tullantılarının vaxtaşırı daşınması, şəhid ailələrinə və əhalinin qayğı uman digər təbəqələrinə yardım göstərilməsi, Boradigah-Qumbaşı yolu boyunca iki mindən artıq ağac əkilməsi yerli özünüidarə orqanının nüfuzunu artırıb. Bələdiyyənin qüvvəsi ilə qəsəbə məktəblərində yeni dərs ili ərəfəsində təmir işləri görülüb. Hər il təhsil ocaqlarında ilin ən yaxşı müəllimi, sinfi və şagirdi nominasiyaları üzrə qaliblər müəyyənləşdirilir və mükafatlandırılır. Hazırda 1 saylı orta məktəbin stadionu təmir edilir, ot örtüyü yenidən qurulur. Bələdiyyənin nəzdində "Uşaq-gənclər futbol klubu" yaradılıb, idmançılar üçün geyimlər alınıb.